Zomerbrochures 2015

Naar traditie presenteren uitgeverijen drie keer per jaar hun nieuwe titels. In het najaar (wanneer het boekenseizoen begint), het voorjaar en de zomer. Hoewel deze aanbiedingsbrochures eigenlijk voor de boekhandels zijn bedoeld (zodat ze hun bestellingen kunnen plaatsen), zijn ze voor lezers óók interessant. Want: van welke auteur verschijnt binnenkort een nieuw boek? En welke titel mag je absoluut niet missen? Je vindt het in deze brochures!
 

Hieronder heb ik de links naar de brochures van Nederlandse (literaire) uitgeverijen verzameld.

Heerlijk vind ik het om al die mooie catalogi door te bladeren. Ik kan zo blij worden van een mooie titel in het vooruitzicht! Ik verheug me bijvoorbeeld enorm op de nieuwe roman van Anne-Gine Goemans, Honolulu King, die in september zal verschijnen. Verder las ik over een interessant boek dat in augustus in de winkels ligt: Zoutberg, van debutant Anne Neijzen. En er is nog een debuutroman die mijn aandacht trekt (want, volgens de catalogus, ‘voor lezers van Gerbrand Bakker en Jan van Mersbergen’): Moederziel, van Krijn Peter Hesselink. Een titel die me ook aanspreekt is de nieuwe roman van Martijn Simons, die Ik heet Julius getiteld is. Verder las ik over een familiegeschiedenis die vermomd is als detective en als ethische onderzoek: het gaat om Er is niets wat hier nog blijft van Jan van Tienen. Dat lijkt me een interessant boek!

Mijn verlanglijstje voor deze zomer…

In september kunnen we verder onder andere het debuut van de Vlaamse Isabelle Rossaert verwachten: Dat is wat ik bemin. De beschrijving ervan sprak me aan. Van Mohammed Benzakour las ik dit voorjaar Yemma (2013) en nu verschijnt in september zijn ‘tragikomische roman’ De koning komt. Ik ben erg benieuwd naar deze titel. En waar ik ook naar uitkijk is de nieuwe historische roman van Arthur Japin! De gevleugelde ligt in september in de boekhandel en is geschreven in de trant van De zwarte met het witte hart (1997) en Vaslav (2010), wat ik beide prachtige boeken vind. De schrijfster Renske Jonkman heb ik nog niet eerder aandacht geschonken, maar ik ben van plan haar nieuwe boek Gibraltar – dat als een genadeloze liefdesgeschiedenis’  wordt omschreven – te gaan lezen. Ook nieuwsgierig maakt de nieuwe roman van Saskia de Coster, Het Spiegelpaleis, waarin ‘de diepmenselijke ups-and-downs in de hedendaagse grote stad’ worden geschetst. En eind oktober komt Guus Kuijer met deel 4 van De Bijbel voor ongelovigen: over koning David en over zijn zoon en opvolger  Salomo en diens duizend vrouwen. Een must-read!

Eén ding is zeker: om interessante boeken hoeven we deze zomer niet verlegen te zitten! En dan heb ik het nog niet eens gehad over nieuw werk van Kristien Hemmerechts, Saskia Goldschmidt, Christophe Vekeman, Mensje van Keulen, Connie Palmen, Roman Helinski, Stefan Brijs en Robbert Welagen.

Zijn er boeken waarop jij je al verheugt?

3 reacties

  1. jannietr

    Remco Campert Vandaag ben ik een lege kartonnen doos…. De eerste titel uit de catalogus van De Bezige Bij en vanmiddag opgehaald in de winkel, net verschenen. Een van mijn lievelingsschrijvers! Columns uit de Volkskrant, maar die heb ik niet, dus allemaal nieuw voor mij.

  2. HesterAnne

    Ik heb me er nog niet echt in verdiept maar er staan een aantal mooie namen bij. Ik ben vooral geïnteresseerd in debutanten en het nieuwe werk van Stefan Brijs.

  3. Lizesboeken

    Lijkt me inderdaad wel leuk om die catalogi door te bladeren en te weten welke boeken we mogen verwachten maar ik heb dat nog niet gedaan en kan dus ook niet zeggen dat ik uitkijk naar een bepaald boek.

Plaats reactie

Je kunt de volgende HTML tags gebruiken:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>